Zen a umění údržby motocyklu kniha online zdarma

Zen a umění údržby motocyklu

Zen a umění údržby motocyklu stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Zen a umění údržby motocyklu z Robert M. Pirsig

 • Název knihy: Zen a umění údržby motocyklu
 • Autor knihy: Robert M. Pirsig
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 344
 • Žánrové knihy: Světová próza
 • ISBN: 978-80-7511-378-8
 • EAN: 9788075113788
 • Dostupné soubory: zen-a-umeni-udrzby-motocyklu-364181.pdf, zen-a-umeni-udrzby-motocyklu-364181.epub, zen-a-umeni-udrzby-motocyklu-364181.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Zen a umění údržby motocyklu v dolní části stránky

Shrnutí knihy Zen a umění údržby motocyklu z Robert M. Pirsig

„Hvězdné nebe nade mnou, seřízený motor pode mnou a zenový klid ve mně,“ nabízí se poznamenat po přečtení této knihy. Pirsig se svým Zkoumáním hodnot (jak zní podtitul svazku) vlétl do rozčarovaných 70. let jako sršeň do vosího hnízda a způsobil na literární, filozofické i vědecké scéně menší zemětřesení. Kniha se stala okamžitě bestsellerem, následovala vlna více či méně úspěšných epigonů a překlady do mnoha světových jazyků. Text tak v sobě spojuje zdánlivě neslučitelné žánry cestovního deníku, románu a filozofických úvah. Zážitky z cesty jsou komentovány a uváděny do souvislostí s vykládanou metafyzikou, která neméně závažně ovlivňuje vypravěčův vnitřní život a vztah k jeho synovi. Pirsig tu usiluje o smíření dvou zásadních směrů lidského chápání, které až doposud existovaly ve vzájemné opozici. Na jedné straně stojí západní, racionální, čili klasický způsob myšlení, na straně druhé přístup východní, emocionální, čili romantický. Takřka až detektivním pátráním dochází Pirsig k odhalení klíčového pojmu své filozofie, Kvality, váže jej k mystickým pojmům východních filozofií a svérázným způsobem se také vyrovnává s filozofickými „viníky“ ze starověkého Řecka, kteří v jeho interpretaci zapříčinili rozkol ve vnímání dobra a pravdy. Největším přínosem Pirsigových myšlenek je však skutečnost, že „zamazal filozofii od oleje“, což znamená, že ji převratně použil v každodenní realitě, ať už jde o údržbu motocyklu, překládání knih či umývání nádobí. Jinými slovy: filozofie, která nám nedokáže pomoci s (frustrací nad) strženým šroubem, je filozofií k ničemu.

Stáhnout Zen a umění údržby motocyklu knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Zen a umění údržby motocyklu je 344 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Zen a umění údržby motocyklu kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Zen a umění údržby motocyklu z Robert M. Pirsig – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Zen a umění údržby motocyklu z Robert M. Pirsig.

Populární vyhledávání: Zen a umění údržby motocyklu pdf, stáhnout Zen a umění údržby motocyklu pdf, stáhnout Zen a umění údržby motocyklu knihu pdf, Zen a umění údržby motocyklu kniha ve formátu pdf, zdarma Zen a umění údržby motocyklu kniha ke stažení, zdarma Zen a umění údržby motocyklu ebook ve formátu pdf, Zen a umění údržby motocyklu knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Zen a umění údržby motocyklu pdf? Jak mohu stáhnout Zen a umění údržby motocyklu kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Zen a umění údržby motocyklu zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Zen a umění údržby motocyklu? stáhnout Zen a umění údržby motocyklu epub, stáhnout Zen a umění údržby motocyklu ebook epub, Zen a umění údržby motocyklu e-kniha ve formátu epub, zdarma Zen a umění údržby motocyklu ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Zen a umění údržby motocyklu epub? Jak stáhnout knihu Zen a umění údržby motocyklu ve formátu epub? Zen a umění údržby motocyklu mobi, stáhnout Zen a umění údržby motocyklu mobi, stáhnout Zen a umění údržby motocyklu e-kniha mobi, Zen a umění údržby motocyklu kniha ve formátu mobi, zdarma Zen a umění údržby motocyklu ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Zen a umění údržby motocyklu mobi? Jak mohu stáhnout knihu Zen a umění údržby motocyklu v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Zen a umění údržby motocyklu z Robert M. Pirsig zdarma? Jak stáhnout Zen a umění údržby motocyklu z Robert M. Pirsig e-knihu zdarma?

Leave a Reply