Z hlediska smyslu… e-kniha online

Z hlediska smyslu...

Z hlediska smyslu… stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Z hlediska smyslu… z Eva Krásová

 • Název knihy: Z hlediska smyslu…
 • Autor knihy: Eva Krásová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 412
 • Žánrové knihy: Osobnosti a osudy
 • ISBN: 9788073087692
 • EAN: 9788073087692
 • Dostupné soubory: z-hlediska-smyslu-380793.pdf, z-hlediska-smyslu-380793.epub, z-hlediska-smyslu-380793.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Z hlediska smyslu… v dolní části stránky

Shrnutí knihy Z hlediska smyslu… z Eva Krásová

Kniha je monografickou studií životní dráhy Émila Benvenista (1902-1977) skrze pojem smyslu (sens).
Za použití metodologických postojů vyvinutých K. Koernerem se věnuje teoretickým východiskům Benvenistova myšlení v pařížské škole (A. Meillet a M. Bréal), pražské škole (R. Jakobson a V. Skalička) a kodaňské škole (texty z roku 1939). Následně se věnuje Benvenistovu konceptu lingvistiky promluvy (discours) a souvisejícím pojmům "sémiotika a sémantika", resp. "sémiotické a sémantické" (le/la sémiotique, sémantique), "vypovídání" (énonciation), "přivlastnění" (appropriation) a "hierarchie systémů" jako místa, kde se smysl rodí.

Jsou rozlišeny dva významy pojmu smyslu a upozorňuje se na problémy vzniklé z jejich konfuze. Na základě zkoumání rukopisných a archivních zdrojů je dále zkoumán vliv L. Hjelmsleva, R. Jakobsona, J. L. Austina, Ch. S. Peirce a V. Skaličky na Émila Benvenista.

Reflexe identity v čase ve francouzském myšlení je použita jako východisko pro studii podobností mezi myšlením É. Benvenista a J. Derridy, zejména vzhledem k pojmu écriture.
Krátká studie Benvenistova významu pro "strukturální analýzu vyprávění" (R. Barthes, T. Todorov) ukazuje jeho význam v dějinách francouzského strukturalismu.

Stáhnout Z hlediska smyslu… knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Z hlediska smyslu… je 412 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Z hlediska smyslu… kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Z hlediska smyslu… z Eva Krásová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Z hlediska smyslu… z Eva Krásová.

Populární vyhledávání: Z hlediska smyslu… pdf, stáhnout Z hlediska smyslu… pdf, stáhnout Z hlediska smyslu… knihu pdf, Z hlediska smyslu… kniha ve formátu pdf, zdarma Z hlediska smyslu… kniha ke stažení, zdarma Z hlediska smyslu… ebook ve formátu pdf, Z hlediska smyslu… knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Z hlediska smyslu… pdf? Jak mohu stáhnout Z hlediska smyslu… kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Z hlediska smyslu… zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Z hlediska smyslu…? stáhnout Z hlediska smyslu… epub, stáhnout Z hlediska smyslu… ebook epub, Z hlediska smyslu… e-kniha ve formátu epub, zdarma Z hlediska smyslu… ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Z hlediska smyslu… epub? Jak stáhnout knihu Z hlediska smyslu… ve formátu epub? Z hlediska smyslu… mobi, stáhnout Z hlediska smyslu… mobi, stáhnout Z hlediska smyslu… e-kniha mobi, Z hlediska smyslu… kniha ve formátu mobi, zdarma Z hlediska smyslu… ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Z hlediska smyslu… mobi? Jak mohu stáhnout knihu Z hlediska smyslu… v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Z hlediska smyslu… z Eva Krásová zdarma? Jak stáhnout Z hlediska smyslu… z Eva Krásová e-knihu zdarma?

Leave a Reply