Z akademie do přírody

Z akademie do přírody

Z akademie do přírody stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Z akademie do přírody z Beňová Katarína

 • Název knihy: Z akademie do přírody
 • Autor knihy: Beňová Katarína
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2018
 • Počet stránek: 240
 • Žánrové knihy: Výtvarné umění
 • ISBN: 978-80-7485-166-7
 • EAN: 9788074851667
 • Dostupné soubory: z-akademie-do-prirody-396017.pdf, z-akademie-do-prirody-396017.epub, z-akademie-do-prirody-396017.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Z akademie do přírody v dolní části stránky

Shrnutí knihy Z akademie do přírody z Beňová Katarína

Publikace je první souhrnnou prací zpracovávající mimořádně atraktivní téma středoevropské plenérové krajinomalby, jež se rozvíjela v kulturním prostoru rakouského soustátí v letech 1860–1890. U vybraných autorů z mnohonárodnostní monarchie sleduje osobní kontakty, inspirace a přijímání nových přístupů ke ztvárnění přírodních motivů. Někteří z těchto umělců studovali nejen na domácích akademiích ve Vídni a Praze, ale také v dalších uměleckých metropolích, např. Mnichově, Düsseldorfu či Paříži.
Pro řadu z nich se důležitou kapitolou jejich umělecké dráhy staly první kontakty s barbizonskou školou, která jim poskytla zásadní zkušenost s plenérovou krajinomalbou (tzv. Freilichtmalerei). Ta byla považována za nositelku nových uměleckých tendencí směřujících od intimní a lyrické krajinomalby k impresionismu. Toto aktuální pojetí krajinomalby postupně zaujalo dominantní postavení na velkých přehlídkách salonního umění a bylo i předmětem nebývalého sběratelského zájmu. Krajina se stala důležitým žánrem období druhé poloviny 19. století, na kterém se nejmarkantněji projevil rychlý vývoj uměleckých tendencí směřujících k modernímu pojetí.
Umělci patřící do tzv. barbizonské školy, stejně jako jejich následovníci, se soustředili na zachycení prchavých přírodních jevů a zprostředkovávali svůj osobní pohled na krajinu. Můžeme sem zařadit autory jako Tina Blau, Zdenka Braunerová, Lajos Deák Ébner, Antonín Chittussi, Eugen Jettel, Ladislav Mednyánszky, Géza Mészöly, Mihály Munkácsy, László Paál, Rudolf Ribarz, Wilhelm Riedel, Robert Russ, Emil Jakob Schindler, Béla Spányi a další. Představitelé této generace ztvárňovali realisticky přírodní svět; jejich práce byly oceňovány pro schopnost zachytit zvolený námět či výsek krajiny s její jedinečnou atmosférou.
Kniha obsahuje rovněž studii Markéty Theinhardt z pařížské Sorbonny, která sleduje působení některých středoevropských umělců-krajinářů v Paříži a také v Barbizonu, včetně kritického ohlasu jejich díla v dobovém francouzském tisku. Publikace vychází při příležitosti stejnojmenné výstavy pořádané Západočeskou galerií v Plzni a Slovenskou národní galerií v Bratislavě.

Stáhnout Z akademie do přírody knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Z akademie do přírody je 240 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Z akademie do přírody kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Z akademie do přírody z Beňová Katarína – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Z akademie do přírody z Beňová Katarína.

Populární vyhledávání: Z akademie do přírody pdf, stáhnout Z akademie do přírody pdf, stáhnout Z akademie do přírody knihu pdf, Z akademie do přírody kniha ve formátu pdf, zdarma Z akademie do přírody kniha ke stažení, zdarma Z akademie do přírody ebook ve formátu pdf, Z akademie do přírody knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Z akademie do přírody pdf? Jak mohu stáhnout Z akademie do přírody kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Z akademie do přírody zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Z akademie do přírody? stáhnout Z akademie do přírody epub, stáhnout Z akademie do přírody ebook epub, Z akademie do přírody e-kniha ve formátu epub, zdarma Z akademie do přírody ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Z akademie do přírody epub? Jak stáhnout knihu Z akademie do přírody ve formátu epub? Z akademie do přírody mobi, stáhnout Z akademie do přírody mobi, stáhnout Z akademie do přírody e-kniha mobi, Z akademie do přírody kniha ve formátu mobi, zdarma Z akademie do přírody ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Z akademie do přírody mobi? Jak mohu stáhnout knihu Z akademie do přírody v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Z akademie do přírody z Beňová Katarína zdarma? Jak stáhnout Z akademie do přírody z Beňová Katarína e-knihu zdarma?

Leave a Reply