Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století epub zdarma

Úděl, úkol, národ - Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století

Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století z Martin Profant

 • Název knihy: Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století
 • Autor knihy: Martin Profant
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2018
 • Počet stránek: 144
 • Žánrové knihy: Politologie a politika
 • ISBN: 978-80-7557-099-4
 • EAN: 9788075570994
 • Dostupné soubory: udel-ukol-narod-pokusy-o-eticke-pojeti-naroda-v-ceskem-mysleni-19-stoleti-370663.pdf, udel-ukol-narod-pokusy-o-eticke-pojeti-naroda-v-ceskem-mysleni-19-stoleti-370663.epub, udel-ukol-narod-pokusy-o-eticke-pojeti-naroda-v-ceskem-mysleni-19-stoleti-370663.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století v dolní části stránky

Shrnutí knihy Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století z Martin Profant

Monografie se zabývá různými vymezeními národa v českém prostředí v období od konce napoleonských válek do roku 1895. Vybírá je a interpretuje je z perspektivy etického národa, který představuje vědomě přijatý úkol překonat přírodně danou partikularitu (etnikum) a nahradit ji mravně a svobodně vytvářeným sjednocením patriotismu a humanity, eventuálně kosmopolitismu.
První část textu se soustředí na dvě romantická provedení etického národa. Ranější, jenským romantismem inspirované pojetí souvisí s českoslovanským národem, jak se ustanovil v prešpurské přátelské skupince (Šafařík, Palacký, Kollár) na přelomu a na konci druhého decenia 19. století. Jiné pojetí národa vypracoval Palacký ve svých historických dílech analogicky s německými liberálně nacionalistickými historiky (Gervinus, Dahlmann). Samostatná kapitola se poté věnuje Palackého pokusu o transformaci tohoto původně apolitického pojetí národa pro politické výzvy let 1848/49. Závěrečná část monografie analyzuje dva případy realistického etického pojetí národa formulované H. G. Schauerem a T. G. Masarykem.

Stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století je 144 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století z Martin Profant – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století z Martin Profant.

Populární vyhledávání: Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století pdf, stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století pdf, stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století knihu pdf, Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století kniha ve formátu pdf, zdarma Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století kniha ke stažení, zdarma Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století ebook ve formátu pdf, Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století pdf? Jak mohu stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století? stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století epub, stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století ebook epub, Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století e-kniha ve formátu epub, zdarma Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století epub? Jak stáhnout knihu Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století ve formátu epub? Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století mobi, stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století mobi, stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století e-kniha mobi, Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století kniha ve formátu mobi, zdarma Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století mobi? Jak mohu stáhnout knihu Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století z Martin Profant zdarma? Jak stáhnout Úděl, úkol, národ – Pokusy o etické pojetí národa v českém myšlení 19. století z Martin Profant e-knihu zdarma?

Leave a Reply