Superinteligence jak a kde e-knihu stáhnout?

Superinteligence

Superinteligence stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Superinteligence z Nick Bostrom

 • Název knihy: Superinteligence
 • Autor knihy: Nick Bostrom
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 512
 • Žánrové knihy: Všeobecné a ostatní
 • ISBN: 978-80-7260-389-3
 • EAN: 9788072603893
 • Dostupné soubory: superinteligence-399241.pdf, superinteligence-399241.epub, superinteligence-399241.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Superinteligence v dolní části stránky

Shrnutí knihy Superinteligence z Nick Bostrom

Mnozí si dnes kladou otázku, zda umělá inteligence překoná v dohledné budoucnosti tu lidskou, a pokud ano, jaké to bude mít důsledky. Budeme umělou inteligenci, která si je vědoma sama sebe, ještě schopni kontrolovat? Bude naším spojencem? Nebo nás nebude už potřebovat, a může nás tudíž chtít zničit? Vznikne nový „živočišný“ druh, který bude kombinací člověka a jím vyvinuté umělé inteligence? Na tyto a další otázky se pokouší odpovědět monografická kniha Nicka Bostroma.
Autor nabízí nejprve historický přehled různých kroků, které vedly ke vzniku zárodků umělé inteligence, jakož i přehled toho, kde se vývoj umělé inteligence nachází dnes. Probírá jednotlivé druhy umělé inteligence – od počítačů až po nové formy, které by mohly kombinovat stroje s biologickou matérií. Předkládá rovněž komplexní přehled názorů odborníků na to, jakým směrem se bude vývoj umělé inteligence ubírat.
V centru jeho pozornosti stojí otázka, zda může umělá inteligence – buď ve formě stroje, nebo v kombinaci s biologickými formami rozumu – napodobit fungování lidského mozku. Dokud toho umělá inteligence nebude schopná, bude z podstaty věci omezená. Lidský mozek má podle něj určité schopnosti, které postrádají ostatní formy nám známého biologického života. Na planetě Zemi to lidem dává dominantní postavení, které jim umožňuje mít převahu nad ostatními formami života, včetně těch vysoce inteligentních, jako jsou lidoopi.
Bostrom varuje, že podobně jako přežití lidoopů nyní kvůli jen malé genetické výhodě lidí záleží na vůli lidí, může se stát, že pokud vytvoříme superinteligenci, která bude podobným způsobem nadřazena nám, stane se naše vlastní přežití závislé na ní. Naší výhodou však je, že to, zda učiníme krok k vyšší formě inteligence, než je ta naše, závisí na nás. To, že lidstvo dojde k bodu, kdy bude schopno uvést superinteligenci v život, je podle autora nevyhnutelné. Otázka zní, jak toto zrození superinteligence provést tak, aby nás v krátkém čase nezahubilo. Autor při tom nabízí různé scénáře možného vývoje.
Klade si otázku, jakou bude mít superinteligence „motivaci“ pro svá rozhodnutí. V centru lidského chování stojí morální dilemata. Bude možné trvalé morální sebeomezení naprogramovat nějakým způsobem do umělé inteligence, která se bude schopna sama vylepšovat? Odpověď není zcela jistá, a Bostrom se proto zabývá několika možnostmi, jak by se lidstvo mohlo proti ztrátě kontroly nad umělou superinteligencí bránit. I zde ale naráží na dilemata, protože inteligence převyšující tu lidskou může být schopná takové naprogramované kontroly či mechanismy k jejímu sebezničení odhalit a obejít…

Kniha je čtivá a přístupná nejen odborníkům, ale i širokému publiku. Její výhodou je, že se zabývá scénáři, jež mohou vyplynout z dalšího vylepšování technologií, které dnes používá v různých formách každé dítě.

Stáhnout Superinteligence knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Superinteligence je 512 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Superinteligence kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Superinteligence z Nick Bostrom – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Superinteligence z Nick Bostrom.

Populární vyhledávání: Superinteligence pdf, stáhnout Superinteligence pdf, stáhnout Superinteligence knihu pdf, Superinteligence kniha ve formátu pdf, zdarma Superinteligence kniha ke stažení, zdarma Superinteligence ebook ve formátu pdf, Superinteligence knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Superinteligence pdf? Jak mohu stáhnout Superinteligence kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Superinteligence zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Superinteligence? stáhnout Superinteligence epub, stáhnout Superinteligence ebook epub, Superinteligence e-kniha ve formátu epub, zdarma Superinteligence ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Superinteligence epub? Jak stáhnout knihu Superinteligence ve formátu epub? Superinteligence mobi, stáhnout Superinteligence mobi, stáhnout Superinteligence e-kniha mobi, Superinteligence kniha ve formátu mobi, zdarma Superinteligence ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Superinteligence mobi? Jak mohu stáhnout knihu Superinteligence v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Superinteligence z Nick Bostrom zdarma? Jak stáhnout Superinteligence z Nick Bostrom e-knihu zdarma?

Leave a Reply