Stát a církev kniha epub zdarma

Stát a církev

Stát a církev stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Stát a církev z Hieronim Kaczmarek

 • Název knihy: Stát a církev
 • Autor knihy: Hieronim Kaczmarek
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 312
 • Žánrové knihy: Křesťanství
 • ISBN: 9788073254377
 • EAN: 9788073254377
 • Dostupné soubory: stat-a-cirkev-364983.pdf, stat-a-cirkev-364983.epub, stat-a-cirkev-364983.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Stát a církev v dolní části stránky

Shrnutí knihy Stát a církev z Hieronim Kaczmarek

Autorem této knihy je polský dominikán působící v Praze, jenž vidí situaci v České republice s jistým odstupem i nadhledem a je schopen představit vztahy mezi církví a státem v České republice z poněkud odlišné perspektivy, než jsme u nás zvyklí. Text pojednává nejprve obecně o modelech těchto vztahů, následně sleduje jejich historii od 17. století do současnosti, se zvláštním důrazem na politické události po roce 1989, a rovněž se zabývá interpretací husitství, jež do značné míry ovlivňuje české postoje. Kniha také seznamuje se sekularizačními procesy probíhajícími v české společnosti, představuje současný právní status upravující vztahy mezi církví a českým státem a popisuje vztahy nejdůležitějších aktérů české politické scény k církvi. Přestože kniha není srovnávací, obsahuje také stručnou analýzu vztahů mezi církví a státem v ostatních zemích Evropské unie. Zásadní rozdíly mezi českými a evropskými poměry pak autor dokládá chybějící ratifikací konkordátu a dlouhým legislativním procesem v souvislosti s přijetím zákona o navrácení církevního majetku. Kniha vyšla původně v roce 2016 v Polsku.

Stáhnout Stát a církev knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Stát a církev je 312 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Stát a církev kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Stát a církev z Hieronim Kaczmarek – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Stát a církev z Hieronim Kaczmarek.

Populární vyhledávání: Stát a církev pdf, stáhnout Stát a církev pdf, stáhnout Stát a církev knihu pdf, Stát a církev kniha ve formátu pdf, zdarma Stát a církev kniha ke stažení, zdarma Stát a církev ebook ve formátu pdf, Stát a církev knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Stát a církev pdf? Jak mohu stáhnout Stát a církev kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Stát a církev zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Stát a církev? stáhnout Stát a církev epub, stáhnout Stát a církev ebook epub, Stát a církev e-kniha ve formátu epub, zdarma Stát a církev ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Stát a církev epub? Jak stáhnout knihu Stát a církev ve formátu epub? Stát a církev mobi, stáhnout Stát a církev mobi, stáhnout Stát a církev e-kniha mobi, Stát a církev kniha ve formátu mobi, zdarma Stát a církev ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Stát a církev mobi? Jak mohu stáhnout knihu Stát a církev v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Stát a církev z Hieronim Kaczmarek zdarma? Jak stáhnout Stát a církev z Hieronim Kaczmarek e-knihu zdarma?

Leave a Reply