Rašín e-kniha pdf

Rašín

Rašín stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Rašín z Svoboda Jiří, Arichteva Marča,

 • Název knihy: Rašín
 • Autor knihy: Svoboda Jiří, Arichteva Marča,
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2018
 • Počet stránek: 192
 • Žánrové knihy: Literární biografie
 • ISBN: 978-80-7404-305-5
 • EAN: 9788074043055
 • Dostupné soubory: rasin-400190.pdf, rasin-400190.epub, rasin-400190.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Rašín v dolní části stránky

Shrnutí knihy Rašín z Svoboda Jiří, Arichteva Marča,

Dramatický příběh nesmlouvavého muže v okamžicích boje za samostatný stát.

Kniha zachycuje úsek ze života Aloise Rašína v období od atentátu na následníka trůnu 28. června 1914 do atentátu na tohoto možná nejpozoruhodnějšího ze všech „mužů 28. října“, tj. do 5. ledna 1923, respektive do jeho skonu 18. února 1923. Příběh sám o sobě dramatický autoři kombinují s neméně dramatickým faktografickým kontextem, cenným zejména pro pochopení událostí, které předcházely vzniku samostatného Československa. Jestliže Tomáš Garrigue Masaryk a Edvard Beneš vyvíjeli v zahraniční emigraci diplomatické úsilí na vymanění se z područí rakousko-uherské monarchie, tak Karel Kramář, Josef Scheiner, Přemysl Šámal a zejména Alois Rašín spolu s dalšími neváhali do protirakouského odboje nasadit vlastní svobodu s rizikem trestu nejvyššího v podobě ztráty života za velezradu říše. Vykonání rozsudku trestu smrti unikli jen o vlásek.
Euforii spojenou se vznikem samostatného státu Alois Rašín proměnil v činorodou státoprávní činnost. Jeho obrovská intelektuální kapacita, prozíravost a pracovitost se pak naplno projevily v první československé vládě, kde z postu ministra financí zvládl během dvou týdnů provést odluku národní měny od měny rakouské a během pouhých šesti měsíců vybudovat základy ekonomiky nového státu. Alois Rašín byl psychicky i fyzicky velmi odolný, zásadový a nesmlouvavý. Restriktivní ekonomická opatření, která měla postavit mladou republiku na nohy, uplatňoval pod heslem „pracovat a šetřit“. Tímto krédem se řídil i v soukromém životě. Z autentických vzpomínek jeho ženy, syna Ladislava a pamětníků je patrné, že historky o jeho záplatovaných šatech a spravovaných botách nijak nepřehánějí.

Ze závěrečného slova spoluautora knihy Jiřího Svobody se čtenář dozví mnohé nejen o natáčení jeho stejnojmenného dvoudílného televizního filmu, ale také o dalších skutečnostech nalezených v archivech, korespondenci, historické literatuře i o setkávání s pravnučkou Aloise Rašína. I proto se autoři rozhodli v knize nastínit život Rašínova syna Ladislava, jehož osud jako by až děsivě kopíroval osud otce.

Stáhnout Rašín knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Rašín je 192 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Rašín kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Rašín z Svoboda Jiří, Arichteva Marča, – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Rašín z Svoboda Jiří, Arichteva Marča,.

Populární vyhledávání: Rašín pdf, stáhnout Rašín pdf, stáhnout Rašín knihu pdf, Rašín kniha ve formátu pdf, zdarma Rašín kniha ke stažení, zdarma Rašín ebook ve formátu pdf, Rašín knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Rašín pdf? Jak mohu stáhnout Rašín kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Rašín zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Rašín? stáhnout Rašín epub, stáhnout Rašín ebook epub, Rašín e-kniha ve formátu epub, zdarma Rašín ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Rašín epub? Jak stáhnout knihu Rašín ve formátu epub? Rašín mobi, stáhnout Rašín mobi, stáhnout Rašín e-kniha mobi, Rašín kniha ve formátu mobi, zdarma Rašín ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Rašín mobi? Jak mohu stáhnout knihu Rašín v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Rašín z Svoboda Jiří, Arichteva Marča, zdarma? Jak stáhnout Rašín z Svoboda Jiří, Arichteva Marča, e-knihu zdarma?

Leave a Reply