První československý zákon – Pokus o opožděný komentář kniha online zdarma

První československý zákon - Pokus o opožděný komentář

První československý zákon – Pokus o opožděný komentář stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy První československý zákon – Pokus o opožděný komentář z Vojáček Ladislav

 • Název knihy: První československý zákon – Pokus o opožděný komentář
 • Autor knihy: Vojáček Ladislav
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2018
 • Počet stránek: 392
 • Žánrové knihy: Všeobecné a ostatní
 • ISBN: 978-80-7552-185-9
 • EAN: 9788075521859
 • Dostupné soubory: prvni-ceskoslovensky-zakon-382326.pdf, prvni-ceskoslovensky-zakon-382326.epub, prvni-ceskoslovensky-zakon-382326.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy První československý zákon – Pokus o opožděný komentář v dolní části stránky

Shrnutí knihy První československý zákon – Pokus o opožděný komentář z Vojáček Ladislav

Zákon o zřízení samostatného československého státu č. 11/1918 Sb. z. a n., označovaný též jako recepční zákon nebo první ústavní provizorium, byl navzdory číslu, pod kterým se objevil ve Sbírce zákonů a nařízení, prvním československým zákonem. Národní výbor československý jím 28. října 1918 dal právní formu obsahu zároveň přijatého provolání „Lide československý!“, jímž občanům oznamoval vznik samostatného československého státu. Z právního pohledu představuje to nejdůležitější, co se pojí s blížícím se stým výročím vzniku Československa. V jeho pěti stručných paragrafech se zároveň skrývá překvapivě mnoho právních problémů.

Autor zvolil netypickou formu opožděného, a tedy i specifického komentáře k tomuto zákonu, aby s důrazem na státoprávní aspekty přiblížil širší souvislosti vzniku Československa. Ukazuje, nakolik se myšlenka samostatného a společného česko-slovenského státu (ne)odrážela v českých a slovenských politických programech od revoluce v roce 1848 až do vypuknutí první světové války. Věnuje se též činnosti české a slovenské domácí i zahraniční politické reprezentace v době první světové války, událostem, které bezprostředně vyústily ve vznik samostatného státu, a jeho postupnému upevňování. V té souvislosti obrací svou pozornost především na reálné ovládnutí pohraničních oblastí českých zemí a území Slovenska. Charakterizuje rakouský a uherský státní aparát a rakouské a uherské právo, neboť z podstatné části našly uplatnění i v československém státě. Sleduje, jak si v roli zákonodárce počínal Národní výbor československý a jeho přímý pokračovatel – revoluční Národní shromáždění. V neposlední řadě se zamýšlí také nad původem a problematičností některých ustanovení samotného zákona a nad odlišnostmi jeho jednotlivých verzí.

Stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu První československý zákon – Pokus o opožděný komentář je 392 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy První československý zákon – Pokus o opožděný komentář kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

První československý zákon – Pokus o opožděný komentář z Vojáček Ladislav – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize První československý zákon – Pokus o opožděný komentář z Vojáček Ladislav.

Populární vyhledávání: První československý zákon – Pokus o opožděný komentář pdf, stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář pdf, stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář knihu pdf, První československý zákon – Pokus o opožděný komentář kniha ve formátu pdf, zdarma První československý zákon – Pokus o opožděný komentář kniha ke stažení, zdarma První československý zákon – Pokus o opožděný komentář ebook ve formátu pdf, První československý zákon – Pokus o opožděný komentář knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář pdf? Jak mohu stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu První československý zákon – Pokus o opožděný komentář? stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář epub, stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář ebook epub, První československý zákon – Pokus o opožděný komentář e-kniha ve formátu epub, zdarma První československý zákon – Pokus o opožděný komentář ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu První československý zákon – Pokus o opožděný komentář epub? Jak stáhnout knihu První československý zákon – Pokus o opožděný komentář ve formátu epub? První československý zákon – Pokus o opožděný komentář mobi, stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář mobi, stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář e-kniha mobi, První československý zákon – Pokus o opožděný komentář kniha ve formátu mobi, zdarma První československý zákon – Pokus o opožděný komentář ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu První československý zákon – Pokus o opožděný komentář mobi? Jak mohu stáhnout knihu První československý zákon – Pokus o opožděný komentář v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář z Vojáček Ladislav zdarma? Jak stáhnout První československý zákon – Pokus o opožděný komentář z Vojáček Ladislav e-knihu zdarma?

Leave a Reply