Překlad prostředků mluvenosti v beletrii stáhnout e-knihu epub zdarma

Překlad prostředků mluvenosti v beletrii

Překlad prostředků mluvenosti v beletrii stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Překlad prostředků mluvenosti v beletrii z Lenka Mundevová

 • Název knihy: Překlad prostředků mluvenosti v beletrii
 • Autor knihy: Lenka Mundevová
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 212
 • Žánrové knihy: Literární vědy
 • ISBN: 9788073087739
 • EAN: 9788073087739
 • Dostupné soubory: preklad-prostredku-mluvenosti-v-beletrii-393300.pdf, preklad-prostredku-mluvenosti-v-beletrii-393300.epub, preklad-prostredku-mluvenosti-v-beletrii-393300.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Překlad prostředků mluvenosti v beletrii v dolní části stránky

Shrnutí knihy Překlad prostředků mluvenosti v beletrii z Lenka Mundevová

Práce porovnává stylizaci dialogu francouzského originálu Maupassantovy povídky LIvrogne (Opilec) z roku 1884 s pěti českými překlady vydanými v období od r. 1902 do r. 1997. Předmětem srovnávací analýzy jsou prostředky mluveného jazyka včetně dialektu, které se výrazně uplatňují v dialozích této povídky a jsou podstatné pro interpretaci Maupassantova textu. Analýze excerpovaného materiálu předchází popis a usouvztažnění mluvenostních variet češtiny a francouzštiny. To je důležitým předpokladem posouzení adekvátnosti překladu mluvenostních prostředků použitých v jednotlivých českých verzích povídky. Práce zohledňuje také vývoj estetických překladatelských norem v českém prostředí a jejich vztah k normě domácí beletrie, přičemž přináší nástin výrazných tendencí českého uměleckého překladu uplatňovaných při převodu prostředků mluvenosti ve sledovaném období. Analýza českých verzí povídky LIvrogne opírající se o dobové jazykové příručky i diachronně zaměřené studie zaznamenává proměny pohledu na mluvenost v kontextu českého literárního překladu. Přináší také zjištění, že stylové charakteristiky textu tohoto klasika francouzské literatury reflektují především překlady z druhé poloviny 20. století.

Stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Překlad prostředků mluvenosti v beletrii je 212 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Překlad prostředků mluvenosti v beletrii kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Překlad prostředků mluvenosti v beletrii z Lenka Mundevová – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Překlad prostředků mluvenosti v beletrii z Lenka Mundevová.

Populární vyhledávání: Překlad prostředků mluvenosti v beletrii pdf, stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii pdf, stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii knihu pdf, Překlad prostředků mluvenosti v beletrii kniha ve formátu pdf, zdarma Překlad prostředků mluvenosti v beletrii kniha ke stažení, zdarma Překlad prostředků mluvenosti v beletrii ebook ve formátu pdf, Překlad prostředků mluvenosti v beletrii knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii pdf? Jak mohu stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Překlad prostředků mluvenosti v beletrii? stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii epub, stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii ebook epub, Překlad prostředků mluvenosti v beletrii e-kniha ve formátu epub, zdarma Překlad prostředků mluvenosti v beletrii ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Překlad prostředků mluvenosti v beletrii epub? Jak stáhnout knihu Překlad prostředků mluvenosti v beletrii ve formátu epub? Překlad prostředků mluvenosti v beletrii mobi, stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii mobi, stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii e-kniha mobi, Překlad prostředků mluvenosti v beletrii kniha ve formátu mobi, zdarma Překlad prostředků mluvenosti v beletrii ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Překlad prostředků mluvenosti v beletrii mobi? Jak mohu stáhnout knihu Překlad prostředků mluvenosti v beletrii v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii z Lenka Mundevová zdarma? Jak stáhnout Překlad prostředků mluvenosti v beletrii z Lenka Mundevová e-knihu zdarma?

Leave a Reply