Obraz doby kniha

Obraz doby

Obraz doby stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Obraz doby z Rossler Josef Bobeš

 • Název knihy: Obraz doby
 • Autor knihy: Rossler Josef Bobeš
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 336
 • Žánrové knihy: České a slovenské dějiny
 • ISBN: 978-80-7564-026-0
 • EAN: 9788075640260
 • Dostupné soubory: obraz-doby-383548.pdf, obraz-doby-383548.epub, obraz-doby-383548.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Obraz doby v dolní části stránky

Shrnutí knihy Obraz doby z Rossler Josef Bobeš

Hudebník Josef Bobeš Rössler popisuje ve svých pamětech život v českém kulturním undergroundu 70. let dvacátého století. Jeho kniha je svědectvím o nezávislé kulturní komunitě, ze které vzešly výrazné osobnosti či skupiny české literární, výtvarné a nebo hudební scény. Rössler navíc nepíše jen tzv. pražském undergroundu, zmiňuje například i uskupení v severních Čechách a vedle osobností v undergroundu i mimo něj známých, jako je Ivan Magor Jirous, Pavel Zajíček nebo Vratislav Brabenec, připomíná mnoho dalších lidí, kteří český underground spoluvytvářeli. Obraz doby je psán hovorovým jazykem, což dokresluje dobovou i sociální atmosféru konkrétní pospolitosti a textu dodává punc neučesané pravdivosti.
Před devíti lety, kdy kniha vyšla poprvé, nebylo o kulturním undergroundu v Čechách publikováno mnoho memoárových textů, které by pobavily a současně posloužily k dokumentaci nezávislé kultury a běžného života v době komunistické totality. Kniha Josefa Bobše Rösslera byla jednou z pověstných prvních vlaštovek. V současnosti je situace jiná, o komunitě, jejíž kořeny sahají někde na přelom čtyřicátých a padesátých let minulého století a v nejrůznějších místech republiky ji reprezentovaly stovky, možná tisíce přívrženců, vycházejí vzpomínky i akademické studie. Rösslerova kniha je v tomto kontextu stále aktuální a nezbytnou součástí mozaiky, jež znázorňuje určitou etapu naší historie.

Stáhnout Obraz doby knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Obraz doby je 336 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Obraz doby kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Obraz doby z Rossler Josef Bobeš – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Obraz doby z Rossler Josef Bobeš.

Populární vyhledávání: Obraz doby pdf, stáhnout Obraz doby pdf, stáhnout Obraz doby knihu pdf, Obraz doby kniha ve formátu pdf, zdarma Obraz doby kniha ke stažení, zdarma Obraz doby ebook ve formátu pdf, Obraz doby knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Obraz doby pdf? Jak mohu stáhnout Obraz doby kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Obraz doby zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Obraz doby? stáhnout Obraz doby epub, stáhnout Obraz doby ebook epub, Obraz doby e-kniha ve formátu epub, zdarma Obraz doby ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Obraz doby epub? Jak stáhnout knihu Obraz doby ve formátu epub? Obraz doby mobi, stáhnout Obraz doby mobi, stáhnout Obraz doby e-kniha mobi, Obraz doby kniha ve formátu mobi, zdarma Obraz doby ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Obraz doby mobi? Jak mohu stáhnout knihu Obraz doby v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Obraz doby z Rossler Josef Bobeš zdarma? Jak stáhnout Obraz doby z Rossler Josef Bobeš e-knihu zdarma?

Leave a Reply