O zachování dobrého zdraví stáhnout knihu mobi

O zachování dobrého zdraví

O zachování dobrého zdraví stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy O zachování dobrého zdraví z Adam Huber z Riesenpachu

 • Název knihy: O zachování dobrého zdraví
 • Autor knihy: Adam Huber z Riesenpachu
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 270
 • Žánrové knihy: Historické romány
 • ISBN: 978-80-7530-083-6
 • EAN: 9788075300836
 • Dostupné soubory: o-zachovani-dobreho-zdravi-358267.pdf, o-zachovani-dobreho-zdravi-358267.epub, o-zachovani-dobreho-zdravi-358267.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy O zachování dobrého zdraví v dolní části stránky

Shrnutí knihy O zachování dobrého zdraví z Adam Huber z Riesenpachu

Zdravovědný spis O zachování dobrého zdraví (De conservanda valetudine) z roku 1576 je dílem severoněmeckého šlechtice, politika, humanisty a mecenáše Heinricha Rantzaua (Rantzovia, 1526–1598), autora řady děl a muže s hlubokým zájmem o vědy, jenž se přátelil s významnými učenci své doby, mj. s dánským astronomem Tychonem Brahe. Svou záhy proslavenou, opakovaně vydávanou a překládanou zdravovědu sepsal původně pro své syny jako prakticky zaměřený návod, v němž kladl důraz na vlastní zkušenost. Pozoruhodným způsobem zde poodhaluje nejen stav a povahu lékařské vědy raného novověku, ale též intimní aspekty tehdejšího každodenního života. České vydání spisu z roku 1587 je dílem lékaře a profesora pražské Karlovy univerzity Adama Hubera z Riesenpachu (1545–1616), překladatele, jenž o necelé desetiletí později připravil také nový, rozšířený překlad slavného Mattioliho herbáře, vybavený mnohojazyčnými rejstříky. Zejména pro své zásluhy na formování odborného českého jazyka byl Huber obrozenci oslavován jako „Melanchthon naší vlasti“. Nová edice Huberova překladu se snaží napravit nedostatky předchozích vydání z 18. a 20. století. Rantzauův text zde vůbec poprvé vychází spolu s podrobnými komentáři a vysvětlivkami, jeho celkovému zasazení v rámci dobové lékařské literatury, jakož i osobě autora i překladatele je věnována úvodní studie. Ta mimo jiné zkoumá vliv paracelsiánství a renesančních myšlenkových vlivů v díle samotném i v odlišně laděné české předmluvě od Adama Hubera.

Stáhnout O zachování dobrého zdraví knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu O zachování dobrého zdraví je 270 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy O zachování dobrého zdraví kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

O zachování dobrého zdraví z Adam Huber z Riesenpachu – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize O zachování dobrého zdraví z Adam Huber z Riesenpachu.

Populární vyhledávání: O zachování dobrého zdraví pdf, stáhnout O zachování dobrého zdraví pdf, stáhnout O zachování dobrého zdraví knihu pdf, O zachování dobrého zdraví kniha ve formátu pdf, zdarma O zachování dobrého zdraví kniha ke stažení, zdarma O zachování dobrého zdraví ebook ve formátu pdf, O zachování dobrého zdraví knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout O zachování dobrého zdraví pdf? Jak mohu stáhnout O zachování dobrého zdraví kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout O zachování dobrého zdraví zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu O zachování dobrého zdraví? stáhnout O zachování dobrého zdraví epub, stáhnout O zachování dobrého zdraví ebook epub, O zachování dobrého zdraví e-kniha ve formátu epub, zdarma O zachování dobrého zdraví ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu O zachování dobrého zdraví epub? Jak stáhnout knihu O zachování dobrého zdraví ve formátu epub? O zachování dobrého zdraví mobi, stáhnout O zachování dobrého zdraví mobi, stáhnout O zachování dobrého zdraví e-kniha mobi, O zachování dobrého zdraví kniha ve formátu mobi, zdarma O zachování dobrého zdraví ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu O zachování dobrého zdraví mobi? Jak mohu stáhnout knihu O zachování dobrého zdraví v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout O zachování dobrého zdraví z Adam Huber z Riesenpachu zdarma? Jak stáhnout O zachování dobrého zdraví z Adam Huber z Riesenpachu e-knihu zdarma?

Leave a Reply