O čase stáhnout e-knihu pdf

O čase

O čase stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy O čase z Carlo Rovelli

 • Název knihy: O čase
 • Autor knihy: Carlo Rovelli
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 180
 • Žánrové knihy: Fyzika, astronomie
 • ISBN: 978-80-222-0891-8
 • EAN: 9788022208918
 • Dostupné soubory: o-case-362181.pdf, o-case-362181.epub, o-case-362181.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy O čase v dolní části stránky

Shrnutí knihy O čase z Carlo Rovelli

"O čase zvyčajne premýšľame ako o čomsi jednoduchom, základnom, čo plynie jednotvárne, nezávisle od všetkého sa posúva od minulosti k budúcnosti a meriame ho hodinami. Máme dojem, že v plynutí času sa vo vesmíre dejú za sebou udalosti: minulé, prítomne, budúce; minulosť je nemenná, budúcnosť otvorená… Všetky tieto domnienky sa však nakoniec ukázali ako klamné."
"Povaha času ostáva možno najväčším tajomstvom. Zvláštnymi vláknami sa spája s ďalšími veľkými nevyriešenými záhadami: povahou mysle, pôvodom vesmíru, osudom čiernych dier, fungovaním života. Niečo základné nás stále vracia k povahe času."

Podobne ako v Siedmich krátkych prednáškach o fyzike, ktoré si našli široké publikum na celom svete, aj v tejto knihe sa autor venuje téme z fyziky, ktorá zaujme a osloví každého, pretože ide o tajomstvo, s ktorým sa všetci neustále stretávame: ide o čas. Čas je tajomstvom nielen pre laikov, ale aj pre fyzikov, ktorých pohľad naň sa menil radikálnym spôsobom od Newtona cez Einsteina až ku kvantovej mechanike a k teórii slučkovej kvantovej gravitácie, ktorej sa Carlo Rovelli venuje. V Newtonových rovniciach bol čas stále prítomný, no z dnešných základných rovníc fyziky čas zmizol. Minulosť a budúcnosť nie sú protikladné, ako sme si veľmi dlho mysleli. V oblasti fyziky toto tvrdenie zrušilo jedinú istotu, ktorou je prítomnosť. To je len pár príkladov z toho, čomu sa venuje táto kniha. Predstavuje náčrt toho, čím bola fyzika kedysi, a odhaľuje, čo sa deje vo fyzike dnes.

Stáhnout O čase knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu O čase je 180 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy O čase kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

O čase z Carlo Rovelli – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize O čase z Carlo Rovelli.

Populární vyhledávání: O čase pdf, stáhnout O čase pdf, stáhnout O čase knihu pdf, O čase kniha ve formátu pdf, zdarma O čase kniha ke stažení, zdarma O čase ebook ve formátu pdf, O čase knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout O čase pdf? Jak mohu stáhnout O čase kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout O čase zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu O čase? stáhnout O čase epub, stáhnout O čase ebook epub, O čase e-kniha ve formátu epub, zdarma O čase ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu O čase epub? Jak stáhnout knihu O čase ve formátu epub? O čase mobi, stáhnout O čase mobi, stáhnout O čase e-kniha mobi, O čase kniha ve formátu mobi, zdarma O čase ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu O čase mobi? Jak mohu stáhnout knihu O čase v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout O čase z Carlo Rovelli zdarma? Jak stáhnout O čase z Carlo Rovelli e-knihu zdarma?

Leave a Reply