Most přes řeku Něroč a jiné prózy stáhnout e-knihu pdf, epub, mobi

Most přes řeku Něroč a jiné prózy

Most přes řeku Něroč a jiné prózy stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Most přes řeku Něroč a jiné prózy z Leonid Cypkin

 • Název knihy: Most přes řeku Něroč a jiné prózy
 • Autor knihy: Leonid Cypkin
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 440
 • Žánrové knihy: Společenské romány
 • ISBN: 978-80-7260-370-1
 • EAN: 9788072603701
 • Dostupné soubory: most-pres-reku-neroc-a-jine-prozy-365693.pdf, most-pres-reku-neroc-a-jine-prozy-365693.epub, most-pres-reku-neroc-a-jine-prozy-365693.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Most přes řeku Něroč a jiné prózy v dolní části stránky

Shrnutí knihy Most přes řeku Něroč a jiné prózy z Leonid Cypkin

Vedle světově proslulého románu Léto v Baden-Badenu (česky Prostor 2015), jehož tématem jsou výjevy ze života F. M. Dostojevského a jeho druhé ženy Anny Grigorjevny, je Leonid Cypkin autorem dvou autobiografických novel Most přes řeku Něroč (1973) a Norartakir (1976) a šestnácti povídek napsaných v sedmdesátých letech minulého století. Světlo světa spatřil celý tento soubor poprvé až v roce 2005, kdy vyšel v moskevském nakladatelství Novoje litěraturnoje obozrenije.
V nejrozsáhlejší novele Most přes řeku Něroč líčí Cypkin své dětství v předválečném Minsku a tragický obraz útěku stovek tisíc lidí v červnu roku 1941 z Minsku, který vzápětí padnul do rukou německých okupantů. I v dalších textech čerpá Cypkin z často tragických osudů své rodiny; jeho otec lékař byl za stalinského teroru zatčen, ale vyvázl na přímluvu vlivných známých, strýc a dvě tety zahynuli v sovětském gulagu, babička a další příbuzní zemřeli v minském ghettu.
Stylově je soubor rozmanitý, od krátkých bezsyžetových povídek přes delší povídky se složitějším dějem až k rozsáhlým novelám, z nichž zejména Norartakir se blíží proudem vyprávění autorovu románu Léto v Baden-Badenu.
Vydáním tohoto souboru próz se tak českému čtenáři dostává kompletního literárního díla zapomenutého a znovuobjeveného velkého ruského spisovatele.

Stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Most přes řeku Něroč a jiné prózy je 440 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Most přes řeku Něroč a jiné prózy kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Most přes řeku Něroč a jiné prózy z Leonid Cypkin – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Most přes řeku Něroč a jiné prózy z Leonid Cypkin.

Populární vyhledávání: Most přes řeku Něroč a jiné prózy pdf, stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy pdf, stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy knihu pdf, Most přes řeku Něroč a jiné prózy kniha ve formátu pdf, zdarma Most přes řeku Něroč a jiné prózy kniha ke stažení, zdarma Most přes řeku Něroč a jiné prózy ebook ve formátu pdf, Most přes řeku Něroč a jiné prózy knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy pdf? Jak mohu stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Most přes řeku Něroč a jiné prózy? stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy epub, stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy ebook epub, Most přes řeku Něroč a jiné prózy e-kniha ve formátu epub, zdarma Most přes řeku Něroč a jiné prózy ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Most přes řeku Něroč a jiné prózy epub? Jak stáhnout knihu Most přes řeku Něroč a jiné prózy ve formátu epub? Most přes řeku Něroč a jiné prózy mobi, stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy mobi, stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy e-kniha mobi, Most přes řeku Něroč a jiné prózy kniha ve formátu mobi, zdarma Most přes řeku Něroč a jiné prózy ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Most přes řeku Něroč a jiné prózy mobi? Jak mohu stáhnout knihu Most přes řeku Něroč a jiné prózy v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy z Leonid Cypkin zdarma? Jak stáhnout Most přes řeku Něroč a jiné prózy z Leonid Cypkin e-knihu zdarma?

Leave a Reply