Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka e-kniha online

Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka

Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka z František Dudek

 • Název knihy: Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka
 • Autor knihy: František Dudek
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 288
 • Žánrové knihy: České a slovenské dějiny
 • ISBN: 978-80-88072-28-7
 • EAN: 9788088072287
 • Dostupné soubory: zivotni-pribeh-kovare-a-legionare-bohuslava-suchanka-364182.pdf, zivotni-pribeh-kovare-a-legionare-bohuslava-suchanka-364182.epub, zivotni-pribeh-kovare-a-legionare-bohuslava-suchanka-364182.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka v dolní části stránky

Shrnutí knihy Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka z František Dudek

Téma (podtitul): Proměny českého venkova v minulém století a osudy československých legionářů během první světové války a revoluce v Rusku v podání kováře a rolníka z obce Kouty u Poděbrad. Paměti s průběžným popularizačním komentářem historika PhDr. Františka Dudka, CSc. Kniha je určena nejen pro nepočetnou obec historiků, ale především pro širokou skupinu zájemců o nedávné a přitom osudové okamžiky našeho národa a státu.
Vydáno ke 100. výročí slavné bitvy čs. legionářů u Zborova 1917 a vzniku čs. státu 1918.

Autor se narodil v rodině vesnického kováře roku 1888. V pamětech postihuje celý svůj život, který mimo 4 let válečného odloučení až do roku 1975 prožil v rodné vesnici. Přitom zasvěceně komentuje hospodářské a společenské dění v širším regionu středního Polabí. Podrobně zaznamenává zejména pohnuté události za první světové války, během níž po zajetí v Rusku vstoupil do České družiny a po 4 letech se s prvním plukem čs. legií slavně vrátil do vlasti. V legiích se účastnil frontových rozvědek v rumunských Karpatech, slavné bitvy u Zborova, urputných bojů s bolševiky v Povolží i následné a zdlouhavé sibiřské anabáze. Za statečnost v bojích byl několikrát vyznamenán. Převratné události ruské revoluce a občanské války glosuje z pozice pohodového venkovana a prostého vlastence, oproštěného od kariérních a hrdinských ambic. Pohledem životního pěšáka tak na mnoha drobných a zdánlivě podružných zážitcích odhaluje i méně známou a zkoumanou podobu velkých dějin z hlediska vojenské každodennosti a krutosti boje o přežití. V tomto smyslu se přibližuje k názorům legendárního Švejka. Proto ani po návratu z Ruska nikterak neusiluje o zaslouženou armádní kariéru nebo státní službu, ale s úlevou se vrací ke kovářské a rolnické živnosti. A opět zajímavě glosuje následný běh svého žití v dobách svobodných i totalitních v rodné vesnici a jejím okolí. Editorské poznámky jsou uvedeny přímo v textu a jedinečným způsobem přispívají nejen k vysvětlení dějinných událostí, ale i srovnáním tehdy běžných měr či finančních ukazatelů na dnes používané, se kniha stává velmi čtivou – a to zejména pro mladší čtenáře, kterým je problematika této doby málo známa.
Kniha rozsáhle vybavena dobovými obrázky autora a mapovým doprovodem včetně vysvětlivek editora.

Stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka je 288 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka z František Dudek – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka z František Dudek.

Populární vyhledávání: Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka pdf, stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka pdf, stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka knihu pdf, Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka kniha ve formátu pdf, zdarma Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka kniha ke stažení, zdarma Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka ebook ve formátu pdf, Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka pdf? Jak mohu stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka? stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka epub, stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka ebook epub, Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka e-kniha ve formátu epub, zdarma Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka epub? Jak stáhnout knihu Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka ve formátu epub? Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka mobi, stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka mobi, stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka e-kniha mobi, Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka kniha ve formátu mobi, zdarma Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka mobi? Jak mohu stáhnout knihu Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka z František Dudek zdarma? Jak stáhnout Životní příběh kováře a legionáře Bohuslava Suchánka z František Dudek e-knihu zdarma?

Leave a Reply