Ivan Trojan e-kniha

Ivan Trojan

Ivan Trojan stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Ivan Trojan z Dana Čermáková

 • Název knihy: Ivan Trojan
 • Autor knihy: Dana Čermáková
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 200
 • Žánrové knihy: Film
 • ISBN: 978-80-87685-22-8
 • EAN: 9788087685228
 • Dostupné soubory: ivan-trojan-232172.pdf, ivan-trojan-232172.epub, ivan-trojan-232172.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Ivan Trojan v dolní části stránky

Shrnutí knihy Ivan Trojan z Dana Čermáková

Výjimečná, poutavá kniha vychází k padesátým narozeninám mimořádného českého herce současnosti. IVAN TROJAN je totiž unikátním umělcem hned z několika důvodů. Ačkoliv pochází z herecké rodiny – jeho otcem je Ladislav Trojan, známý mimo jiné z televizního seriálu Tři chlapi v chalupě – , pro herectví se rozhodl zcela náhle a nečekaně až před maturitou na sportovním gymnáziu. Odmalička se věnoval sportu a zejména basketbalu, který hrál vrcholově, v juniorech se stal dokonce mistrem republiky. Když absolvoval DAMU – obor herectví, nezlákalo ho Národní divadlo, odkud dostal nabídku, ale Realistické divadlo, kde působil jeho otec Ladislav Trojan a kam koncem 80. let chodil také Václav Havel a disidenti. Ivan Trojan tu podepsal petici za propuštění Václava Havla z vězení a Několik vět. Za to ho vyhodili z AUSu a odveleli do nejvýchodnější posádky tehdejšího Československa, do Humenného.

Po revoluci přijal od ředitelky Jiřiny Jiráskové nabídku na angažmá ve Vinohradském divadle. Vydržel tu sedm let, ve třiatřiceti cítil, že musí odejít, protože chtěl divadlo dělat jinak, blíže k divákovi.

Přešel do Dejvického divadla, kde se tvořil zcela nový soubor pod vedením Miroslava Krobota. Tady působí dodnes, tedy už sedmnáctým rokem. Dejvické divadlo brzy po nástupu nového souboru dostalo punc následovníka Činoherního klubu ze šedesátých let a stalo se nejprogresivnějším a nejuznávanějším divadlem současnosti.

Až v pětatřiceti natočil svůj první film – Samotáře, který ho společně s televizními Četnickými humoreskami okamžitě katapultoval mezi uznávané a režiséry i diváky oblíbené herce. V dalších filmech zrál jako víno. Ivan Trojan je nositelem pěti Českých lvů jako jediný český herec, přičemž nominován byl osmkrát. Má také Cenu Thálie, Cenu Alfréda Radoka, Cenu Elsa, Cenu TýTý. Zaslouženě.

Jak známo, herecká manželství nebývají nejpevnější, on si přesto vzal herečku Kláru Pollertovou. Dostal se tak do rodiny olympijského vítěze Lukáše Pollerta. S Klárou mají čtyři děti – kluky. Prý za to může „Trojanova finta“ – otec Ladislav Trojan zplodil dva syny, stejně tak bratr Ivana, producent Ondřej Trojan. S manželkou Klárou mají krásný vztah, který však prošel těžkou životní zkouškou způsobenou její chronickou nemocí. Oběma vydržel a pevně drží.

Ivan Trojan je skalním fanouškem Bohemians 1905. Pomáhal klub i stadion v Ďolíčku zachránit před krachem, dal peníze i pracoval, stal se fanouškem číslo 001 a za Bohemku si zahrál jako skutečný fotbalista v ligovém utkání. Byl to prý jeho nejsilnější sportovní zážitek v životě.

Ivan Trojan patří k nejlepším hercům své generace či spíše k nejlepším našim současným hercům vůbec. Známá autorka biografií významných osobností ve své knize představuje Ivana Trojana citlivě a se znalostí všech zákoutí lidské duše.

Stáhnout Ivan Trojan knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Ivan Trojan je 200 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Ivan Trojan kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Ivan Trojan z Dana Čermáková – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Ivan Trojan z Dana Čermáková.

Populární vyhledávání: Ivan Trojan pdf, stáhnout Ivan Trojan pdf, stáhnout Ivan Trojan knihu pdf, Ivan Trojan kniha ve formátu pdf, zdarma Ivan Trojan kniha ke stažení, zdarma Ivan Trojan ebook ve formátu pdf, Ivan Trojan knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Ivan Trojan pdf? Jak mohu stáhnout Ivan Trojan kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Ivan Trojan zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Ivan Trojan? stáhnout Ivan Trojan epub, stáhnout Ivan Trojan ebook epub, Ivan Trojan e-kniha ve formátu epub, zdarma Ivan Trojan ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Ivan Trojan epub? Jak stáhnout knihu Ivan Trojan ve formátu epub? Ivan Trojan mobi, stáhnout Ivan Trojan mobi, stáhnout Ivan Trojan e-kniha mobi, Ivan Trojan kniha ve formátu mobi, zdarma Ivan Trojan ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Ivan Trojan mobi? Jak mohu stáhnout knihu Ivan Trojan v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Ivan Trojan z Dana Čermáková zdarma? Jak stáhnout Ivan Trojan z Dana Čermáková e-knihu zdarma?

Leave a Reply