Hanácké pohádky a pověsti kniha epub

Hanácké pohádky a pověsti

Hanácké pohádky a pověsti stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Hanácké pohádky a pověsti z Bohumír Štéger

 • Název knihy: Hanácké pohádky a pověsti
 • Autor knihy: Bohumír Štéger
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: 2017
 • Počet stránek: 200
 • Žánrové knihy: Školáci do 9 let
 • ISBN: 978-80-87091-75-3
 • EAN: 9788087091753
 • Dostupné soubory: hanacke-pohadky-a-povesti-362630.pdf, hanacke-pohadky-a-povesti-362630.epub, hanacke-pohadky-a-povesti-362630.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Hanácké pohádky a pověsti v dolní části stránky

Shrnutí knihy Hanácké pohádky a pověsti z Bohumír Štéger

Předkládaná kniha po delší době znovu představuje sběratelskou práci a vypravěčské umění Bohumíra Štégera (1908–1985). Některé z jeho pověstí a pohádek již byly publikovány několikrát, jiné však naopak vůbec. Snahou tohoto vydání je uspořádat Štégerovo dílo a vydat zvlášť pověsti o hradech a zámcích, zvlášť pověsti a pohádky ze Sudet vč. prací místopisně neurčených a Pověsti a pohádky z Hané a Záhoří, které Vám právě představujeme. Jejich velká část byla publikována jen jednou, a to právě před 60 lety. Myslíme tedy, že nastal čas pustit květnaté dílo pana Štégera mezi děti i dospělé. Pro některé povídky to bude premiéra, cestu jim jistě usnadní půvabné ilustrace mladé kreslířky Pavly Baštanové. Bohumír Štéger pracoval desítky let jako finanční úředník, v 50. letech byl inspektorem pro kulturu u Okresního národního výboru Kojetín. Poté byl zaměstnán na zámku v Tovačově – nejprve na pobočce přerovského muzea J. A. Komenského, později na odloučeném pracovišti Státního okresního archivu Přerov. Vrcholem jeho tvorby bylo literární zpracování desítek pověstí, především z Hané a Záhoří. V roce 1957 vyšly dvě knihy těchto povídek (Hanácké pohádky a pověsti, Pověsti o hradech a zámcích). Roku 1973 byla vydána kniha Zázračná slunečnice. Posmrtně byl vydán soubor Kam až dohlédneš z věže tovačovského zámku (2001).

Stáhnout Hanácké pohádky a pověsti knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Hanácké pohádky a pověsti je 200 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Hanácké pohádky a pověsti kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Hanácké pohádky a pověsti z Bohumír Štéger – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Hanácké pohádky a pověsti z Bohumír Štéger.

Populární vyhledávání: Hanácké pohádky a pověsti pdf, stáhnout Hanácké pohádky a pověsti pdf, stáhnout Hanácké pohádky a pověsti knihu pdf, Hanácké pohádky a pověsti kniha ve formátu pdf, zdarma Hanácké pohádky a pověsti kniha ke stažení, zdarma Hanácké pohádky a pověsti ebook ve formátu pdf, Hanácké pohádky a pověsti knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Hanácké pohádky a pověsti pdf? Jak mohu stáhnout Hanácké pohádky a pověsti kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Hanácké pohádky a pověsti zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Hanácké pohádky a pověsti? stáhnout Hanácké pohádky a pověsti epub, stáhnout Hanácké pohádky a pověsti ebook epub, Hanácké pohádky a pověsti e-kniha ve formátu epub, zdarma Hanácké pohádky a pověsti ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Hanácké pohádky a pověsti epub? Jak stáhnout knihu Hanácké pohádky a pověsti ve formátu epub? Hanácké pohádky a pověsti mobi, stáhnout Hanácké pohádky a pověsti mobi, stáhnout Hanácké pohádky a pověsti e-kniha mobi, Hanácké pohádky a pověsti kniha ve formátu mobi, zdarma Hanácké pohádky a pověsti ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Hanácké pohádky a pověsti mobi? Jak mohu stáhnout knihu Hanácké pohádky a pověsti v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Hanácké pohádky a pověsti z Bohumír Štéger zdarma? Jak stáhnout Hanácké pohádky a pověsti z Bohumír Štéger e-knihu zdarma?

Leave a Reply