"Domů do říše" stáhnout e-knihu pdf

"Domů do říše"

"Domů do říše" stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy "Domů do říše" z Ralf Gebel

 • Název knihy: "Domů do říše"
 • Autor knihy: Ralf Gebel
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 416
 • Žánrové knihy: Dějiny států
 • ISBN: 978-80-257-2468-2
 • EAN: 9788025724682
 • Dostupné soubory: domu-do-rise-konrad-henlein-a-riska-zupa-sudety-1938-1945-382075.pdf, domu-do-rise-konrad-henlein-a-riska-zupa-sudety-1938-1945-382075.epub, domu-do-rise-konrad-henlein-a-riska-zupa-sudety-1938-1945-382075.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy "Domů do říše" v dolní části stránky

Shrnutí knihy "Domů do říše" z Ralf Gebel

Kniha „Domů do říše“ zkoumá vývoj na územích, která byla na podzim 1938 odtržena od Československa a posléze se z nich stala Říšská župa Sudety. Popisuje průběh začleňování území souhrnně nazývaného Sudety do tzv. Velkoněmecké říše, zavádění německých právních norem, nacifi kaci politického a veškerého společenského života, germanizaci české menšiny a vztah župních orgánů k protektorátu a protektorátním úřadům. Autor v ní ukazuje, že připojení tzv. Sudet k Německu nebylo hladkým procesem, ale že od počátku se v něm nadšení z „osvobození“ a naděje s ním spojované mísily se zklamáním. Sudetští Němci a jejich političtí reprezentanti v ní spatřovali symbol jejich vítězství v dlouhotrvajícím národnostním boji s Čechy. Doufali, že bude především sloužit jejich mocensko-politickým, ekonomickým, sociálním a kulturním zájmům, a přirozeně si pro sebe nárokovali obsazení rozhodujících politických funkcí. Vedoucí nacisté a byrokraté z ústředních orgánů ji naproti tomu chtěli budovat jako „vzorovou župu“, jako jeden z mnoha článků centralizovaného státu, vysílali tam úředníky z říše a rozhodně neměli v úmyslu příliš zohledňovat místní specifi ka. Různé důsledky a projevy tohoto konfl iktu provázely dějiny sudetské župy po celé popisované období, tedy až do jejího konce na jaře 1945.

Stáhnout "Domů do říše" knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu "Domů do říše" je 416 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy "Domů do říše" kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

"Domů do říše" z Ralf Gebel – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize "Domů do říše" z Ralf Gebel.

Populární vyhledávání: "Domů do říše" pdf, stáhnout "Domů do říše" pdf, stáhnout "Domů do říše" knihu pdf, "Domů do říše" kniha ve formátu pdf, zdarma "Domů do říše" kniha ke stažení, zdarma "Domů do říše" ebook ve formátu pdf, "Domů do říše" knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout "Domů do říše" pdf? Jak mohu stáhnout "Domů do říše" kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout "Domů do říše" zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu "Domů do říše"? stáhnout "Domů do říše" epub, stáhnout "Domů do říše" ebook epub, "Domů do říše" e-kniha ve formátu epub, zdarma "Domů do říše" ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu "Domů do říše" epub? Jak stáhnout knihu "Domů do říše" ve formátu epub? "Domů do říše" mobi, stáhnout "Domů do říše" mobi, stáhnout "Domů do říše" e-kniha mobi, "Domů do říše" kniha ve formátu mobi, zdarma "Domů do říše" ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu "Domů do říše" mobi? Jak mohu stáhnout knihu "Domů do říše" v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout "Domů do říše" z Ralf Gebel zdarma? Jak stáhnout "Domů do říše" z Ralf Gebel e-knihu zdarma?

Leave a Reply