Cesty komunistickou diktaturou stáhnout e-knihu zdarma

Cesty komunistickou diktaturou

Cesty komunistickou diktaturou stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Cesty komunistickou diktaturou z Karel Otto Hrubý

 • Název knihy: Cesty komunistickou diktaturou
 • Autor knihy: Karel Otto Hrubý
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 482
 • Žánrové knihy: Dějiny států
 • ISBN: 978-80-257-2474-3
 • EAN: 9788025724743
 • Dostupné soubory: cesty-komunistickou-diktaturou-388918.pdf, cesty-komunistickou-diktaturou-388918.epub, cesty-komunistickou-diktaturou-388918.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Cesty komunistickou diktaturou v dolní části stránky

Shrnutí knihy Cesty komunistickou diktaturou z Karel Otto Hrubý

Kniha Cesty komunistickou diktaturou představuje výbor z autorových studií a esejí, které byly publikovány v posledních pětadvaceti letech v českých vědeckých i kulturně-politických časopisech a ve kterých se autor zabýval společností a komunistickým režimem v rovině sociální, ideologické a intelektuální. První část knihy přináší statě týkající se únorového převratu roku 1948, poúnorového vývoje a dobového myšlení z hlediska působení ve vědě, kultuře a politice, s důrazem na střet komunistického, socialistického a antikomunistického myšlení v domácím prostředí i v emigraci. Ve druhé části se autor věnuje názorovým proměnám jednotlivých intelektuálů od stalinského období do reformy pražského jara a tzv. normalizace. Důraz přitom klade jak na prostředí marxistické historiografie, tak na svět českých filozofů a spisovatelů. V centru jeho zájmu proto stojí osobnosti jako medievista František Graus, filozofové Robert Kalivoda či Karel Kosík, politolog Zdeněk Mlynář či spisovatelé Milan Kundera, Pavel Kohout či Ludvík Vaculík. Třetí část souboru shrnuje autorovy polemické texty věnované otázkám hodnocení komunistické diktatury v posledních deseti letech, resp. problematice proměn pohledu české společnosti na komunistickou minulost. Kriticky se přitom vymezuje vůči soudobé české revizionistické historiografii, která podle jeho soudu až příliš relativizuje především dobu tzv. normalizace a místo analytického přístupu ulpívá na interpretačním i myšlenkovém schematismu.

Kniha jako celek tak představuje originální příspěvek ke zkoumání čtyřiceti let komunistické diktatury v Československu a promýšlení jejího původu, povahy, proměn a dědictví.

Stáhnout Cesty komunistickou diktaturou knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Cesty komunistickou diktaturou je 482 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Cesty komunistickou diktaturou kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Cesty komunistickou diktaturou z Karel Otto Hrubý – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Cesty komunistickou diktaturou z Karel Otto Hrubý.

Populární vyhledávání: Cesty komunistickou diktaturou pdf, stáhnout Cesty komunistickou diktaturou pdf, stáhnout Cesty komunistickou diktaturou knihu pdf, Cesty komunistickou diktaturou kniha ve formátu pdf, zdarma Cesty komunistickou diktaturou kniha ke stažení, zdarma Cesty komunistickou diktaturou ebook ve formátu pdf, Cesty komunistickou diktaturou knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Cesty komunistickou diktaturou pdf? Jak mohu stáhnout Cesty komunistickou diktaturou kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Cesty komunistickou diktaturou zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Cesty komunistickou diktaturou? stáhnout Cesty komunistickou diktaturou epub, stáhnout Cesty komunistickou diktaturou ebook epub, Cesty komunistickou diktaturou e-kniha ve formátu epub, zdarma Cesty komunistickou diktaturou ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Cesty komunistickou diktaturou epub? Jak stáhnout knihu Cesty komunistickou diktaturou ve formátu epub? Cesty komunistickou diktaturou mobi, stáhnout Cesty komunistickou diktaturou mobi, stáhnout Cesty komunistickou diktaturou e-kniha mobi, Cesty komunistickou diktaturou kniha ve formátu mobi, zdarma Cesty komunistickou diktaturou ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Cesty komunistickou diktaturou mobi? Jak mohu stáhnout knihu Cesty komunistickou diktaturou v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Cesty komunistickou diktaturou z Karel Otto Hrubý zdarma? Jak stáhnout Cesty komunistickou diktaturou z Karel Otto Hrubý e-knihu zdarma?

Leave a Reply