Bystrica a Bystričania 1 stáhnout e-knihu .pdf.epub.mobi

Bystrica a Bystričania 1

Bystrica a Bystričania 1 stáhnout knihu pdf, epub, mobi

Podrobnosti knihy Bystrica a Bystričania 1 z Vladimír Bárta ml.

 • Název knihy: Bystrica a Bystričania 1
 • Autor knihy: Vladimír Bárta ml.
 • Kniha jazyk: Česky
 • Datum vydání knihy: není k dispozici
 • Počet stránek: 128
 • Žánrové knihy: Publikace Evropa
 • ISBN: 978-80-89850-28-0
 • EAN: 9788089850280
 • Dostupné soubory: bystrica-a-bystricania-1-362838.pdf, bystrica-a-bystricania-1-362838.epub, bystrica-a-bystricania-1-362838.mobi
 • Podmínky stahování této knihy: Kniha zdarma
 • Jak stáhnout knihu: odkazy ke stažení knihy Bystrica a Bystričania 1 v dolní části stránky

Shrnutí knihy Bystrica a Bystričania 1 z Vladimír Bárta ml.

Kniha Bystrica a Bystričania je už štvrtým pokračovaním obrazovo-textových kníh o metropole stredného Slovenska v edícii Ako sme tu žili. Je knihou nielen o meste, ale najmä o živote Bystričanov v 2. polovici minulého storočia.

Rovnako ako predchádzajúce publikácie, aj táto je dielom kolektívu pamätníkov na tamtie časy, ktorí k svojim spomienkam vybrali z rodinných albumov vzácne dobové fotografie prezrádzajúce čitateľom, ako vyzeralo mesto v dávnejšej i dávnej minulosti.V knihe si zaspomíname na hokejové a futbalové časy v meste, na otvorenie obchodného domu Prior v Radvani, na úžasné jarné lyžovačky pod Chopkom či obľúbenú kapelu Riehsovcov s neopakovateľným spevákom a trumpetistom Janom Bullom. Oživíme si spomienky na neuveriteľné osudy turistickej chaty na Kráľovej studni, ako aj na obľúbenú samoobslužnú reštauráciu Srdiečko. Čitatelia uvidia, čo stálo na mieste dnešnej budovy "Hungárie", publikácia predstaví starých pánov z klubu seniorov horskej služby, píše o susedoch z bývalej Radvanskej ulice aj o poľnom lazarete pre zranených vojakov z 1. svetovej vojny, ktorý stál kdesi medzi Bystricou a vtedajšou obcou Majer.

Kniha svojich čitateľov vráti do 60. rokov, ktoré boli pre mládež tých čias nádherné, lebo boli mladí a júlové večery prežívali na amfiteátri kde vtedy frčal populárny letný filmový festival. V publikácii Bystrica a Bystričania sa dá dočítať tiež o hercovi a zabávačovi Paľovi Šperkovi. Na spisovateľa Pavla Hrúza v publikácii spomína hokejista a futbalista Igor Kašper, Hrúzov spolužiak z detských rokov. Nechýba ani kronika banskobystrického života, v ktorej sa čitateľ dozvie, čo sa kedy v meste postavilo, čo sa asanovalo a čo sa kedy v Banskej Bystrici udialo. Staré fotografie pripomenú časy, kedy po dnešnej pešej zóne jazdili autá a autobusy MHD. Tieto i ďalšie historické fotografie, zážitky i spomienky vytvárajú knihu, ktorá sa bude čítať, takpovediac, na jeden dúšok, až kým nezavrieme jej poslednú stranu. Unikátne ľudské príbehy doplnené vzácnymi historickými čiernobielymi, ako aj romanticky kolorovanými obrázkami a farebnými fotografiami, dodávajú publikácii aj reprezentatívny vzhľad a môže byť vhodným estetickým darčekovým predmetom.

Stáhnout Bystrica a Bystričania 1 knihu ve formátu pdf, epub, mobi. Průměrné náklady na knihu Bystrica a Bystričania 1 je 128 Kč. Zde si můžete knihu stáhnout zdarma ve formátu pdf, epub a mobi. Ke stažení použijte následující odkazy Bystrica a Bystričania 1 kniha ve formátu pdf, epub a mobi.

Bystrica a Bystričania 1 z Vladimír Bárta ml. – jedna z nejlepších knih v češtině. Naše webové stránky obsahují nejzajímavější knihy, které si můžete stáhnout ve formátu pdf, epub a mobi. Níže naleznete seznam webových stránek, kde se dozvíte více o knize Bystrica a Bystričania 1 z Vladimír Bárta ml..

Populární vyhledávání: Bystrica a Bystričania 1 pdf, stáhnout Bystrica a Bystričania 1 pdf, stáhnout Bystrica a Bystričania 1 knihu pdf, Bystrica a Bystričania 1 kniha ve formátu pdf, zdarma Bystrica a Bystričania 1 kniha ke stažení, zdarma Bystrica a Bystričania 1 ebook ve formátu pdf, Bystrica a Bystričania 1 knihu lze číst online, kde si mohu knihu stáhnout Bystrica a Bystričania 1 pdf? Jak mohu stáhnout Bystrica a Bystričania 1 kniha ve formátu PDF? Kde mohu stáhnout Bystrica a Bystričania 1 zdarma? Jak mohu zdarma stáhnout knihu Bystrica a Bystričania 1? stáhnout Bystrica a Bystričania 1 epub, stáhnout Bystrica a Bystričania 1 ebook epub, Bystrica a Bystričania 1 e-kniha ve formátu epub, zdarma Bystrica a Bystričania 1 ebook ve formátu epub, kde si mohu stáhnout knihu Bystrica a Bystričania 1 epub? Jak stáhnout knihu Bystrica a Bystričania 1 ve formátu epub? Bystrica a Bystričania 1 mobi, stáhnout Bystrica a Bystričania 1 mobi, stáhnout Bystrica a Bystričania 1 e-kniha mobi, Bystrica a Bystričania 1 kniha ve formátu mobi, zdarma Bystrica a Bystričania 1 ebook ve formátu mobi, kde si mohu stáhnout knihu Bystrica a Bystričania 1 mobi? Jak mohu stáhnout knihu Bystrica a Bystričania 1 v mobilním formátu? Kde knihu stáhnout Bystrica a Bystričania 1 z Vladimír Bárta ml. zdarma? Jak stáhnout Bystrica a Bystričania 1 z Vladimír Bárta ml. e-knihu zdarma?

Leave a Reply